menu

Strona główna
.....................
O nas
.....................
Agenda filatelisty
.....................
PHILA news
.....................
Vademecum wystawcy
.....................
Wszechnica filatelistyczna
.....................
Wiedza z internetu
.....................
Nasz Związek
.....................
Internauci piszą...
.....................
Słownik filatelistyczny
.....................
Uwaga: FAŁSZERSTWO
.....................
Galeria
.....................
Kontakt z nami
.....................
Klub TEMATICA
.....................
licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
http://phila-club.com/ipf/33/o_ksiazce/ http://phila-club.com/ipf/41/klub_tematica

O nas

 

Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele Filatelistyki,

 

propagowanie filatelistyki *) jest dzisiaj ważnym zadaniem dla każdego zaangażowanego kolekcjonera znaczków pocztowych. Kadra młodzieży, z której mogliby wyrosnąć dojrzali filateliści, jest dziś szczuplejsza niż kiedykolwiek. W globalnym świecie informacji filatelistyka stała się hobby niszowym, można by rzec elitarnym. Ale właśnie dzięki internetowi i możliwościom, jakie otwiera przed każdym z nas handel prowadzony w sieci, rzesza prawdziwych miłośników znaczka pocztowego jest jeszcze całkiem spora. Widzimy to szczególnie wyraźnie na zagranicznych wystawach i targach filatelistycznych. Widzimy to także obserwując ruch na komercyjnych - także krajowych - portalach handlowych. Dla tych odbiorców szczególnie dedykujemy nasz portal.


PHILA-CLUB.com powstał z potrzeby zaspokojenia oczekiwań szerokiego grona kolekcjonerów filatelistów. Sami jesteśmy przecież uczestnikami i uważnymi obserwatorami życia kolekcjonerskiego. Z tych obserwacji zrodził się projekt, który niweluje deficyt w profesjonalnej obsłudze całej rzeszy filatelistów.

 

Formuła PHILA-CLUB.com to:

  • Instytut Propagandy Filatelistyki - portal wiedzy filatelistycznej, w którym "jak w pigułce", w jednym miejscu, znajdziecie wszystko to, co uczyni Was "wiedzącymi lepiej". Poprzez rozbudowany i usystematy-zowany dział ze stronami internetowymi "www" chcemy, abyście jeszcze bardziej weszli w świat powszechnej i bezpłatnej wiedzy, jaką niesie ze sobą internet.

 

Naszą ambicją jest zaspokoić Państwa potrzeby kolekcjonerskie w sposób nowatorski. Niektóre odwiedzane przez filatelistów strony przypominają czasami stragany z ozdobami choinkowymi. Naszym celem jest przejrzystość w wyszukiwaniu informacji i łatwość nawigacji na stronie. Zamierzamy naturalnie stale uzupełniać i poszerzać wszystkie działy i rubryki.

 

Każda wizyta na PHILA-CLUB.com powinna służyć pogłębianiu Waszej wiedzy filatelistycznej. Jeśli tak się stanie, będzie to dla nas wielką satysfakcją. Zaglądajcie zatem regularnie na stronę PHILA-CLUB.com i przekonajcie się, że to zupełnie nowa jakość na rynku!

 

Wasz

PHILA-CLUB team

 

 

Dear Sirs,
Dear Friends of Philately,
 

The founders of PHILA-CLUB.com have been carefully observing and taking part in the international collectors’ market for many years now. Therefore, we do know and understand the expectations of collectors as well as the professional services that need to be provided while purchasing philatelistic items.  

Our formula is called:

  • The philately knowledge portal Institute of Philately Propaganda

  

The main aim of PHILA-CLUB.com founders is to link information and communication. We are sure that each of your visits at PHILA-CLUB.com will be a special experience for you.

 

Yours

PHILA-CLUB team

 

 

 

Sehr geehrte Damen und Herren
Liebe Freunde der Philatelie,

 

die Initiatoren von PHILA-CLUB.com sind seit langem aufmerksame Beobachter und Marktteilnehmer der internationalen Sammler-Szene. Wir wissen daher, welche Erwartungen die Sammler hinsichtlich Information über den Markt und an das professionelle Handling bei der Beschaffung philatelistischen Materials haben.

 

Unsere Sammlerplatform heißt:

  • Institut für die Propaganda der Philatelie - philatelistisches Wissen über Internet

 

Die Idee der PHILA-CLUB.com-Initiatoren ist also die Verbindung von Information und Kommunikation. Wir hoffen und sind sicher, dass jeder Blick auf die Internetseite von PHILA-CLUB.com ein Gewinn ist.

 

Euer

PHILA-CLUB-Team

 
 

 

(Artykuł o błędach na znaczku z Ratuszem Poznańskim znajdziecie we Wszechnicy filatelistycznej)

 

 

 

      Adobe Acrobat Reader jest darmowym programem który pozwala na otwieranie, przeglądanie i drukowanie plików w systemie PDF. Dla systemów MS Windows program ten jest dostarczany w postaci pliku EXE, który w całości wykonuje instalację łącznie z modyfikacją informacji dla przeglądarek stron www.
Użytkownicy Windows 98/SE/ME powinni pobrać wersję 6.02 ponieważ nowsze wydania programu Adobe Reader są kompatybilne tylko z nowszymi wersjami systemu firmy Microsoft.

Pobrania Acrobat Reader można dokonać np. z portalu:
http://www.download.net.pl/225/Adobe-Reader/

 

 

 

*) Inspiracją do wyboru nazwy naszego portalu informacyjnego stała się parafraza nazwy instytucji kulturalnej, która w nowatorski sposób propagowała w latach trzydziestych ub. wieku polską i zagraniczną sztukę w naszym kraju.

 

Instytut Propagandy Sztuki (IPS) - instytucja utworzona w 1930 roku z inicjatywy artystów i historyków sztuki, w celu, jak sama nazwa wskazuje, propagowania nowoczesnej polskiej sztuki.
Siedziba IPS mieściła się w Warszawie przy ul. Królewskiej.

IPS stanowił w momencie powołania pewną opozycję wobec konserwatywnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W drugiej połowie lat 30-tych, obok działalności czysto wystawienniczej (organizacja tzw. Salonów IPS) zaczęto prowadzić również prace o charakterze naukowym, popularyzatorskim oraz dokumentacyjnym. Współzałożycielami i kierownikami IPS byli tacy twórcy jak Władysław Skoczylas, Karol Stryjeński, czy Juliusz Starzyński. Na tradycję naukową IPS, powołuje się obecny Instytut Sztuki PAN.
Instytut pełnił również bardzo ważną funkcję towarzyską w przedwojennej Warszawie. Utworzona przez IPS kawiarnia stała się jedną z bardziej znanych i cenionych przez artystów malarzy oraz poetów kawiarni warszawskich.
Instytut był organizatorem wielu nowatorskich - jak na owe czasy - przedsięwzięć artystycznych. Zorganizował pierwsze spotkanie polskich artystów ze sztuką radziecką. Wystawa sztuki sowieckiej ZSRR w warszawskim salonie Instytutu, zorganizowana w 1933 roku na fali polepszenia stosunków polsko-radzieckich, pobiła rekord frekwencji – obejrzało ją dwadzieścia tysięcy zwiedzających i wywołała burzliwe dyskusje w środowisku artystycznym.
W Instytucie Propagandy Sztuki w Krakowie zorganizowano w 1938 roku wystawę szwedzkiej sztuki użytkowej.
Od 1931 roku Instytut współorganizował w Polsce konkursy krajowe, poprzedzające Olimpijskie konkursy sztuki, prezentując nagrodzone prace na okolicznościowych wystawach. Polska uczestniczyła w czterech edycjach konkursu (1928-1948); zajęła siódmą pozycję, zdobywając 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe medale olimpijskie i kilka wyróżnień.